Kolem Doubravníku podeváté


Už podeváté pozval městys Doubravník a členové doubravnického odboru Klubu českých turistů vyznavače dálkových pochodů a cyklojízd na akci Kolem Doubravníku pěšky i s kolem.

Jejich pozvání přijalo tentokrát 297 zájemců, to je druhá nejvyšší účast v historii. Nejvzdálenější byl z Černé v Pošumaví, jeden turista byl ze zahraničí - ze Slovenska. Nejstarším účastníkem byl dvaadevadesátiletý pan Mišurec z Brna. Pokud se týká pěších tras, největší zájem byl, jako obvykle, o nejkratší trasu 9 km, tu úspěšně absolvovalo 116 pochodujících, na patnáctku se jich vydalo o 29 méně. Naopak nejdelší trasu - padesátku šli čtyři sportovci a osmatřicítku dvanáct.

Manželé Šedí, kteří jako již tradičně byli garanty cyklojízdy, přivítali na trase 24 km 5 a na trase 55 km 19 cyklistů.

Pořadatele obzvláště potěšilo, že mezi aktivními účastníky akce byl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, starostka městyse Doubravník Ing. Barbora Šenkyříková a radní Ing. Miroslav Truhlář.

Pořadatelé čekali, jaká bude účast doubravnických občanů a zda bude překonán loňský rekord. Rekord sice překonán nebyl, ale i těch 48 doubravnických občanů pořadatele potěšilo.Prezence účastníků pochodu na staré radnici

Na úspěchu měla samozřejmě podíl i propagace. Pozvání tradičně zveřejňuje Doubravnický zpravodaj a dále jej ochotně otiskli tvůrci měsíčníku Tišnovsko Kuřimsko, Tišnovských novin, Nedvědického zpravodaje, Novin Bystřicko a prostřednictvím předsedkyně Jihomoravské oblasti KČT Ing. Slabákové byla pozvánka v Českém rozhlase Brno. Každou druhou sobotu má živý vstup do vysílání Mgr. Petr Vejrosta. Tentokrát to vyšlo tak, že byl právě na trase našeho pochodu, a tak se posluchači dozvěděli v přímém přenosu nejčerstvější informace. (Mgr. Vejrosta byl jedním ze čtveřice padesátkařů.)

Okřídlené "Král zemřel, ať žije král!" platí i zde. Sotva skončil úspěšný 9. ročník a už začala příprava jubilejního 10. ročníku dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem, který bude 17. června 2017.


Josef Ondroušek