Zálesácký závod zdatnosti


Praha? Liberec? Třebíč?? Ne! DOUBRAVNÍK!!!
Kde vyrůstají ti nejvšestrannější a nejzdatnější z celé České republiky? Dá se říct, že v Doubravníku.

Trio Vít Hertl, Marek Šenkyřík a Lukáš Bracek se 24.5.2008 postaralo o vynikající úspěch v celostátním přeboru České obce sokolské (ČOS) v Zálesáckém závodě zdatnosti (ZZZ) v Úpici v kategorii 11-14 let.Po hladkém postupu z župního kola se kluci prosadili v konkurenci 22 družstev a zvítězili! Úžasný výsledek podtrhl Josef Vojta spolu se dvěma tišnovskými kolegy, kteří vybojovali 2. místo mezi dorostenci. Podle terminologie známé z F1, tak župa Pernštejnská získala takzvaný pohár konstruktérů. Nejen rodiče mohou být pyšní na své monoposty z poloviny devadesátých let minulého tisíciletí, ale i ostatní spoluobčané.

Pozitivně zviditelnit naši domovinu se nepodaří každý den a navíc na republikové úrovni. Už loňské 8. místo z Třebíče bylo skvělé a věřili jsme, že by se i tentokrát mohlo zadařit do první desítky. Triumf však nečekal vůbec nikdo.

Po vyhlášení výsledků se všichni ptali: "Kde je ten Doubravník?" Rádi jsme se pouštěli do složitého vysvětlování a měli radost, že se o naší malebné vesnici ví zase o kousek víc. Příští rok, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník, už tato otázka jistě zdaleka nebude tak častá jako letos.

V závodě se plnily úkoly nezbytné pro pobyt v přírodě - rozdělávání ohně, sekání sekerou, běh, první pomoc, zdravověda, orientace, poznávání přírody apod.

Důležitou roli hrál běh, protože rozhodoval čas. Plnění disciplín zvládli kluci na jedničku, ale právě rychlostí, kterou zvládli celou trať, si zajistili medailovou pozici. Čelo závodu bylo vyrovnané. První a druhé místo oddělovala od sebe pouhopouhá půlminuta. Stačilo jedno malé zaváhání a trofej, zlatou sekeru, si ponechali domácí. Nestalo se. Sokol Doubravník z župy Pernštejnské se stal celkovým vítězem.

V údolí u řeky Svratky můžeme věřit, že když se zde přežilo 800 let a máme tady zdatné jedince jako Vítek, Mára, Luke a Pepa, tak minimálně do příštího ZZZ by měl Doubravník přežít.

Chceš přežít? Žij v Doubravníku!Výsledky:

žactvo 11-14 let dorost 15-17 let


Ondřej Smutný