Kolem Doubravníku potřetí


Již potřetí patřila třetí červnová sobota v Doubravníku turistům - pěším i cyklistům. Zastupitelstvo městyse Doubravník spolu s doubravnickými turisty pořádali třetí ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem.

Loni třetí červnové sobotě předcházela řada skutečně letních dnů. Letos to byly dny deštivé, ale den před pochodem byl stejný - vydatně pršelo. V den pochodu sice již nepršelo, bylo téměř ideální turistické počasí, ale počasí předcházejícího dne ovlivnilo počet účastníků.

Na pěší trasy 9, 15, 25, 37 a 50 km se vydalo 106 turistů, na trasy 24, 54 a 66 km 23 cyklisté. Byl překonán celkový počet z loňského ročníku, ale pouze o devět osob, a to zásluhou cyklistů. U pěších tras byl největší zájem o nejkratší trasy (devítku absolvovalo 32, patnáctku 34 a pětadvacítku 21 turistů), většina cyklistů (celkem 16) se vydalo na trasu 54 km. Z Doubravníku byli 24 účastníci, stejný počet jako loni. Zúčastnili se zástupci rodin Čechových, manželé Punčochářovi, Zemanovi, Aďa a Iva Šikulovy, Jana a Petra Navrátilovy, Marie Babáčková, Milena Bílá, Ivana Čepičková, Denisa Dvořáková, Milan Lukášek, Alena Pavlíčková, Pavlína Vejpustková, Vladimír Procházka, František Vojta a Pavel Životský.

Z Nedvědice bylo letos 13, z Tišnova 9 a z Brna 18 turistů. Nejvzdálenější účastníci byli z Ostřešan u Pardubic, Svitav, Jihlavy, Třebíče, Havlíčkova Brodu, Velkých Opatovic a Kobylí.

Tak jako v předcházejících ročnících, každý účastník dostal v cíli pěkný diplom - dílo výtvarníka Stanislava Bělíka, samozřejmě i letos byl diplom jiný než ty předcházející. Letos ještě navíc dostal každý účastník pozvánku na příští ročník s kalendáříkem na dobu od letošní akce do té příští.

Účastníci vysoce hodnotili celou akci, ať z hlediska zvoleného prostoru, výběru tras, celkové organizace a péče o účastníky. Jako tradičně mnoho chvály bylo vzneseno i na úroveň diplomů.

Je třeba ještě uvést, že už byly zahájeny přípravy IV. ročníku dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i kolem, který bude 18. června 2011.


- o.k. -