Nová vlčí kniha milovníka Doubravníka


Po čtenářsky mimořádně úspěšné dvojdílné publikaci Krajina s vlky - Rapsodie šedých stínů a Krajina s vlky - Honba za přízrakem Gévaudanu (nakl. Élysion, 2009), která je vysoce ceněna i předními odborníky, a která svou komplexností nemá v Evropě obdoby, přichází spisovatel a specialista na psovité šelmy Jaroslav Monte Kvasnica, který již po mnoho let zajíždí do Doubravníku, který si doživotně zamiloval, s další "vlčí" knihou, jež nese příznačný název - Jantarové oči. 

Výpravná publikace s unikátními fotografiemi Filipa Chludila a ilustracemi Ludvíka Kunce vychází opět v nakladatelství Élysion.

Kniha je členěna do čtyř částí. V prvé z nich - Vlčí eposy - zavádí autor čtenáře do dávné i nedávné minulosti a líčí fascinující příběhy, v nichž se vlčí historie protkla s historií člověka.

Ve druhé části - Hovory s vlkem - se čtenář může "naučit" vlčímu jazyku; je totiž zasvěcena podrobnému popisu komunikace psovitých šelem. Pro kynologickou obec je velmi cenné srovnání jemných odlišností vlčí komunikace s komunikací jejich domestikovaných pobratimů - psů. Text přináší i řadu praktických "fint", které kynologům pomohou při výchově jejich čtyřnohých přátel.

Třetí část - Beskydští psanci - se věnuje malé a stále ohrožované populaci beskydských vlků na moravsko - slovenském pomezí, historii návratu vzácných šelem v devadesátých letech minulého století i jejich (často svízelnou) současností. Text se zabývá ochranou vlků a je prošpikován autentickými zážitky, které autor zažíval na tajných karpatských vlčích stezkách.

Závěrečná část - Čerstvá stopa - se zabývá posledními objevy ve vlčím světě. Kniha je doplněna podrobnou komentovanou bibliografií.

Publikace Jantarové oči, napsaná bohatým poetickým jazykem, uspokojí nejen milovníky vlků, ale i všechny milovníky přírody a posledních svatyní divočiny.

Knihu je možno objednat v nakladatelství
Vojtěch Smidek - Élysion,
Mokré 170,
370 01 České Budějovice;
www.elysion.cz , e-mail: sw@elysion.cz
nebo na telefonech 776 871 400 a 723 357 914.