Mužstvo mladší přípravka


Po několika letech bylo na jaře roku 2010 ve fotbalovém klubu SK Pernštejn Nedvědice obnoveno mužstvo mladší přípravky.

V této kategorii smí hrát kluci, kteří nejsou starší 9 let. V sezóně 2011/2012 to znamená, že hráči museli být narození 1. 1. 2003 nebo později. Děvčata mohou být o jeden rok starší. Hraje se herním systémem 1 brankář + 5 hráčů v poli s letmým střídáním, na hřišti o velikosti 42 x 25 m, branky mají velikost 3 x 2 m, hrací doba 2 x 25 minut a hraje se míčem velikosti3. Funkce hlavního trenéra s vervou sobě vlastní se ujal doubravnický rodák a velice dobrý fotbalista a obávaný kanonýr Libor Jaroš. Jeho příkladný přístup k dětem, umění je zaujmout a učit je formou hraní postupně přiváděla na hřiště další a další malé adepty o fotbalové umění. V letošním roce v květnu se tréninků zúčastnilo až 32 dětí. Takové velké množství není samozřejmě schopen zvládnout jeden člověk. Postupně se přidávali další asistenti trenéra z řad rodičů a bývalých hráčů, jedná se Antonína Pivovarčíka, Jiřího Kožíka, Radomíra Hájka a další.

Děti je tedy v dnešní době nutno rozdělit podle věku do tří skupin. Nejstarší, ročník 2003 a ty šikovnější z ročníku 2004, jsou vedeni Liborem Jarošem a ing. Miroslavem Jedličkou a hrají pravidelnou soutěž a účastní se turnajů. V tomto mužstvu Doubravník úspěšně reprezentují především Pavel Humpola a Vojta Jedlička. Občas si s těmi nejlepšími zahrají i Vladimír Jambor, Adélka Jedličková a Patrik Šibor. K největším úspěchům patří vítězství na turnaji v Doubravníku v srpnu 2011, druhé místo na velice silně obsazeném turnaji v Čebíně a spousta třetích míst na různých zimních turnajích v blízkém i širokém okolí. Výkon našeho mužstva v Čebíně zaujal i známého vyhledávače fotbalových talentů, nyní působícího ve Zbrojovce Brno, a projevil velký zájem o angažování tří hráčů.

V sezóně 2011 a 2012 tato skupina hráčů byla velice pilná jak v tréninku, tak v zápasové aktivitě a odehrála cca 90 zápasů, z toho skoro 70 vítězně. Ukořistila skalpy takových mužstev jako je SFK Vrchovina, SK Bystřice nad Pernštejnem, AFK Tišnov, FC Čebín, Moravská Třebová, Adamov atd. V okresním přeboru, vinou slabší podzimní části, bohužel mužstvo tak úspěšné nebylo a obsadilo 4 místo. O vítězství v celé soutěži ho připravil jeden nevydařený zápas v Měříně, který Nedvědice prohrála 3:1.

Na doubravnickém hřišti Za mlýnem byly těmito hráči odehrány dva zápasy. Jeden mistrovský proti Dolním Heřmanicím, který skončil drtivým vítězstvím domácích 7 : 0. Druhý byl přátelský proti Čebínu a sloužil pro vyzkoušení některých nových hráčů a skončil největší porážkou letošní sezóny 2 : 7.

Další skupinka dětí, především ročníky 2005 a 2006 mimo tréninků hraje hlavně přátelské zápasy a zvyká si na herní disciplínu. Zde má Doubravník zástupce v osobách Patrika Šibora a Jakuba Crháka. V zápasech jim vypomáhají již jmenovaní Vladimír Jambor a Adélka Jedličková.

Jiří Litoborský se věnuje skupince nejmladších dětí, ročníky 2006 až 2008. Zde z doubravnických občánků uplatňují svůj fotbalový talent Tomáš Litoborský, Roman Válka, Jan Humpola a Natálka Šenková. I tito mohou prohlásit, že jsou fotbalisté, již okusili jak chutná atmosféra fotbalového zápasu.

Občané Doubravníka budou mít výbornou příležitost vidět všechny tyto hráče na vlastní oči, kdy v rámci Slavností Pernštejnského panství sehrají 5. 7. 2012 v odpoledních hodinách všechna tři mužstva přátelské zápasy.

Pro nejstarší hráče není soupeř ještě dohodnut, další dvě mužstva se utkají se Žďárem nad Sázavou. Všichni se těšíme na Vaši návštěvu a vytvoření domácí atmosféry, jak v době největší slávy doubravnické kopané.

V příští sezóně se nám ročníky posunou, hráči narození v roce 2003 budou již nastupovat za starší přípravku a hlavní tíhu zodpovědnosti za výsledky převezme u mladší přípravky ročník 2004 a 2005. V těchto ročnících je prozatím registrováno pouze 12 hráčů, proto uvítáme každého zájemce.


Miroslav Jedlička