Svojsíkův závod


OKRESNÍ KOLO: KUŘIM 3. 5. - 5. 5.

V sobotu ráno 4. 5. jsme měly sraz na náměstí a čekaly jsme na Majdu (náš odvoz). Po příjezdu Majdy jsme si všechny naskládaly věci do auta a vyjely jsme do Kuřima.

Když jsme dorazily do Kuřima, ohlásily jsme se na registraci a vylosovaly pořadové číslo našeho startu - 3. Nyní následovala stavba našeho velestanu. Stihly jsme to tak akorát, protože hned co jsme dostavěly, byl nástup v košilích a Svišť (hlavní velitel závodu)nám řekl veškeré informace týkající se tohoto závodu. Po skončení nástupu jsme si šly zopakovat různé věci na trať nebo brány např. uzly, zdravověda, historie skautingu apod. Na trati bylo asi 14 stanovišť a u některých jsme se dost nasmály. Po ukončení závodního okruhu byl čas na brány - bylo celkem 8 témat, a každý šel na dvě brány. Poté nastal čas na dělání naší večeře. Vařily jsme polévku z ingrediencí, které jsme si přinesly. Polévka se nám povedla a chválili nám ji. Večer bylo sezení u ohně a hraní na kytary.

V sobotu byla dobrovolná hra: úkolem bylo postavit největší věž z víček od PET lahví, které jsme si měly přinést. Sice jsme neměly největší věž, ale musím uznat, že se nám povedla. Ještě před vyhlášením se za mokra uskutečnila bojovka a naštěstí nebyla v lese, protože tam bylo bahno, ale v ulicích Kuřima. Po skončení bojovky bylo vyhlášení výsledků a my jsme skončily na pěkném postupovém třetím místě. Pak si všichni sbalili svoje věci a jelo se zpátky domů.KRAJSKÉ KOLO: RATÍŠKOVICE 31. 5. - 1. 6.

Sraz byl v pátek na náměstí v 14:30. Čekaly jsme na Majdu, (která byla tak hodná, že nás opět vzala autem) abychom si mohly naložit naše věci a vydat se na dlouhou cestu. Během jízdy jsme poslouchaly písničky, povídaly jsme si a případnou nudu zaháněly smíchem, takže nám cesta poměrně rychle utíkala.

Po příjezdu do Bzence, jsme se vydaly asi na dvou kilometrovou cestu lesem a v šest hodin jsme dorazily do střediska Littner. Hned po přihlášení na registraci, jsme si chtěly postavit náš "hrad" (Lucčin obrovský stan), ale musely jsme dlouho čekat, než k nám přijde jeden z organizátorů, protože se tato aktivita započítávala do celkového bodování. Téma tohoto závodu bylo: pevnost Boyard, a tak zahájení bylo v podobě úvodní scénky. Po ukončení nástupu jsme šly na registraci odevzdat náš komiks, který jsme měly za úkol vytvořit a přivést s sebou a prostřednictvím tohoto komiksu jsme měly představit naši družinku a jednotlivé členy v ní. Při této příležitosti jsme dostaly mapu, podle které jsme měly pomocí buzoly určit jednotlivá stanoviště. Poté jsme začaly dělat naši večeři (palačinky). Ze začátku se nám palačinky moc nedařily, ale později to šlo už lépe a nakonec jsme udělaly výborné palačinky, ozdobené ovocem a šlehačkou, co nám všichni jen chválili (ale hlavně my jsme se u toho náramně bavily a chytaly jeden záchvat smíchu za druhým).

Ráno jsme vstávaly hodně brzo, protože jsme podle časového rozpisu na průvodce musely už v 7:00 být na prvním stanovišti. Protože bylo na okruhu jen pět stanovišť a další dvě poblíž tábořiště, měly jsme celou trasu poměrně rychle za sebou a tak jsme po zbytek dne plnily další nepovinné, ale bodované úkoly (vymýšlení básničky, luštění sudoku nebo sestavování co nejdelší věty, ve které mělo být každé písmeno z abecedy jen jednou). Kvůli dešti se výsledky vyhlásily dříve - skončily jsme na krásném 6 místě! Po vyhlášení následovalo balení věci a odchod do Bzence k autu. Tento Svojsíkův závod jsme si všechny hodně užily. Děkuji vám holky, bylo to super! 


Bystrouška (Mája Bočková)