Další úspěšný rok turistů


I když do konce roku zbývá nějaký ten týden, členové doubravnického odboru Klubu českých turistů již provádí první hodnocení výsledků své práce v letošním roce. A už nyní mohou konstatovat, že to byl další úspěšný rok v jejich činnosti. V kronice je zaznamenáno celkem 17 akcí, včetně výroční členské schůze.

Vrcholem každoroční činnosti je dálkový pochod a cyklojízda Kolem Doubravníku pěšky i s kolem. Letos se tato akce konala po šesté, v Doubravnickém zpravodaji o ní byla zpráva. A tak připomeňme ten nejdůležitější údaj - zúčastnili se 234 turisti.

Populární jsou společné vycházky. Konají se první sobotu v měsíci, letos jich bylo šest. Proč jen šest, když rok má dvanáct měsíců? Vycházky, po zkušenostech, se nekonají v zimě. A někdy se stane, že v termínu vycházky se koná jiná akce, které se doubravničtí účastní. Všem letošním vycházkám přálo počasí, a to je základ úspěchu. Všechny byly zdařilé, asi jako nejlepší je možno hodnotit vycházky na trase Sněžné - Blatiny - Křižánky a Vír - Zubštejn - Štěpánov. Jednotlivých vycházek se účastnilo osm až devatenáct turistů, a byli to i nečlenové KČT.

Doubravničtí turisti se samozřejmě účastnili akcí jiných pořadatelů. Byli na zahájení turistické sezony oblasti Brněnsko i Vysočina, absolvovali pochody Oblastí klidu Třebíčsko, Za loštickým tvarůžkem, Krajem Pohádky máje a Cestami Jaroslava Haška.

Součástí činnosti doubravnického odboru KČT jsou také zájezdy, ty jsou nejen pro organizované turisty. Jeden zájezd byl do Žďáru nad Sázavou na vernisáž výstavy čestného člena KČT Stanislava Bělíka, druhý na jižní Moravu a třetí do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, tentokrát ne v předvánoční dobu, ale uprostřed léta na Slavnosti řemesel.


Josef Ondroušek
- ok -