Školní bowlingová liga


Mnozí jistě vědí, že v Tišnově u nádraží je bowlingová herna, a mnozí ji také nejednou navštívili. Bowling je příjemná hra pro ukrácení volné chvíle, pro pobavení s rodinou či kamarády. Na jednom konci dráhy odhodíte kouli a na druhém spadnou kuželky. Když máte štěstí, anebo když to umíte. Bowling je totiž i poměrně technicky náročný sport.

Centrum Xbowling Tišnov oslovilo naši Základní školu, abychom se zúčastnili nově vzniklé Školní bowlingové ligy, určené dětem školního věku 6-16 let. Tato soutěž vznikla v rámci projektu "Začni hrát… bowling!" realizovaného ve spolupráci s Českou bowlingovou asociací, za podpory MŠMT, Českého olympijského výboru a České unie sportu. 

Podařilo se nám sestavit dva týmy, se kterými jsme jednou za měsíc jezdili do Tišnova na turnaje. Tam jsme se setkávali s dalšími čtyřmi týmy ze ZŠ Žďárec. Postupně jsme odehráli čtyři hrací dny po pěti hrách, ve kterých jednotlivé týmy získávaly body. Současně se vytvořil i žebříček jednotlivců. Konečný výsledek byl vyhlášen na konci čtvrtého hracího dne. 

Některé děti hrály bowling poprvé v životě, nebo aspoň poprvé bez pomocných mantinelů, což je podmínka soutěže. Bylo nádherné sledovat, jak se snaží a každou hru se stále zlepšují. Všichni se navzájem povzbuzovali a podporovali, i utěšovali, když se zrovna nedařilo. Myslím, že pro všechny zúčastněné to byl ohromný zážitek a cenná zkušenost, kde vyhrává především týmová spolupráce a fair play.


A jak nakonec naše snažení dopadlo?


1. místoZŠ Doubravník B65,5 bodů
2. místoZŠ Žďárec A54,5 bodů
3. místoZŠ Doubravník A53,5 bodů
4. místoZŠ Žďárec D53 bodů
5. místoZŠ Žďárec C43,5 bodů
6. místoZŠ Žďárec B30 bodů
 

Nejlepším hráčem se stal František Kessner z týmu ZŠ Doubravník A, nejlepší hráčkou byla Lenka Štursová z týmu ZŠ Žďárec B. Zároveň si náš tým B vybojoval postup do regionálního kola, které proběhne na jaře.

Podrobné výsledky si můžete přečíst na dveřích školní tělocvičny ☺ nebo na webu České bowlingové ligy www.bowlingovaliga.cz.


Kateřina Kessnerová