Provoz mateřské školy


poslední aktualizace 25.01.2021
Ředitelka ZŠ a MŠ Doubravník po projednání se zřizovatelem oznamuje, že v týdnu od 25.1. do 29.1.2021 bude uzavřena školní jídelna.


Pro školu a školku se budou obědy dovážet ze ZŠ Nedvědice, cizí strávníci mohou využít Pohostinství Břetislava Sedláčka.


Informace o provozu Základní školy a Mateřské školy Doubravník v týdnu od 25.1.2021 do 29.1.2021

  • základní škola funguje bez dalších omezení nadále v tomto režimu:
    1. a 2. ročník prezenčně, 3. - 5. ročník distančně, v pátek 29.1.2021 jednodenní pololetní prázdniny
  • mateřská škola má nouzový provoz na jednu třídu pro děti zaměstnaných rodičů z bezinfekčních rodin po přihlášení. Provoz bude plně obnoven od 1.2.2021
  • školní jídelna je uzavřena, od úterý dovážíme obědy ze ZŠ Nedvědice.


Omlouváme se za komplikace, situace se mění z hodiny na hodinu. O dalších změnách se budeme snažit informovat včas a srozumitelně. Děkujeme za pochopení.Vážení rodiče,
vím, že s napětím očekáváte zprávu o dalším provozu školky. Věřte, že Vám dávám vědět hned, jak je to možné, nejde to tak rychle, jak bychom si přáli. Poslední výsledky testů vím teprve od včerejšího večera.

V současné době mají covid potvrzený obě asistentky pedagoga, obě paní učitelky z Berušek a paní školnice (tedy pět ze sedmi pracovnic). Navíc ještě musíme počítat s tím, že nemoc může mít i delší průběh, a že v případě onemocnění členů rodiny bude následovat další nařízená karanténa.

Bude-li se vše příznivě vyvíjet, bude provoz školky v plném rozsahu obnoven v pondělí 1.2.2021.

Zároveň se snažíme zajistit rodičům brzký návrat do práce, proto pokud nedojde k nenadálému onemocnění dosud zdravých učitelek, bude od pondělí 25.1.2021 do pátku 29.1.2021 otevřená jedna třída pro děti zaměstnaných rodičů, kteří se nutně potřebují vrátit do práce. Samozřejmostí je bezinfekčnost celé rodiny. Do této "sběrné" třídy budou zařazeny děti z Motýlků i z Berušek do počtu 20.


  • Zájemce o tuto službu prosím, aby napsali jméno a příjmení svého dítěte na mail: ms.doubravnik@volny.cz do čtvrtka do 20:00.
  • Úplata za leden bude snížena na polovinu, tedy na 100,- Kč.


Milí rodiče, děkuji Vám za spolupráci a za pochopení situace a přeji nám všem zase zdravou školku ☺


Eva Hertlová