Jak bude vypadat druhá půlka sezóny, fotbalisté neví


Na podzim stihli doubravničtí fotbalisté odehrát devět zápasů. Kdy a jestli vůbec, dohrají zbývající čtyři v tuhle chvíli nikdo neví.

Z devíti utkání se doubravnickému mančaftu podařilo zvítězit pouze dvakrát, a to vždy na domácím hřišti. Křoví porazili 7:0 a Jimramov 4:0. Zbylé zápasy, k lítosti své i fanoušků, bohužel prohráli. Právě fanouškům patří dík za to, že doubravnický tým vždy v hojném počtu podporují, ať už na domácím nebo soupeřově hřišti. Snad to tak bude moct být i po obnovení soutěže. V průběžném pořadí jsou doubravničtí zatím na dvanáctém místě ze čtrnácti. Pokud ale dostanou šanci, určitě se o lepší umístění poperou. 

Lépe se místním fotbalistům dařilo v turnaji O pohár kardinála Berana, který pořádala křesťanská sportovní organizace Orel. Nejen jejího starostu Stanislava Juránka tehdy napadlo, že by bylo zajímavé, kdyby vítězný pohár nad hlavu zvedal jmenovec kardinála - Tomáš Beran. To se sice nepodařilo, ale jen těsně. Doubravnický mančaft, který tentokrát hrál v dresech Orla Borač, vybojoval v moravské části turnaje druhé místo. Na své cestě do finále se utkal s Orlem Boskovice a Orlem Vyškov. S oběma odehrál dva zápasy - vždy jeden na domácím doubravnickém hřišti a druhý na hřišti soupeře. O postupujícím rozhodoval vyšší počet bodů ze vzájemného dvojzápasu. Moravské části turnaje se zúčastnilo celkem osm týmů. Finálové utkání se konalo v Brně na Lesné. Na neutrálním hřišti se boračští orli utkali s orly z Dolních Bojanovic. Na zápas se z Doubravníku, Borače a okolí vypravil autobus. V něm, krom hráčů, i množství fanoušků. A na tribuně to bylo znát. S bubnovým doprovodem Vojty Smutného jsme fandili od začátku až do konce a slyšet nás bylo minimálně v celé Lesné. Jenže výkon fanoušků bohužel nerozhodoval. Zápas byl vyrovnaný - druhá půlka začínala skórem 2:2. Nakonec rozhodl nešťastný vlastní gól Orla Borač. Beranovi tak Beranův pohár tentokrát souzený nebyl, alespoň ne ten za první místo.


Kateřina Beranová