Žákyně a žáci se chystají na Vánoce


V minulém čísle jsme ve Zpravodaji zveřejnili pobídku pro mladé reportéry, aby nám dodávali informace o dění na Doubravnicku, případně se s námi podělili o pocity ze svého života ve zdejším kraji ... co řeší, na co myslí a co je pro ně důležité. V rámci této akce jsme začali spolupracovat s doubravnickou školou, která nám poskytla několik prací svých žákyň a žáků 5. ročníku (pochopitelně s jejich souhlasem) ke zveřejnění. Napsali je ve druhé půli listopadu a v této části roku to nemůže být o jiném tématu, než o Vánocích a přípravě na nejdůležitější svátek roku (alespoň z hlediska většiny dětí).


Předvánoční atmosféra ve škole

Už se zase chystáme na předvánoční období ve škole.

Chystáme například věci na jarmark, který se koná 3. 12. 2023 od 14:00 do 17:00 ve škole. Jako každý rok děláme výrobky: 1. třída chystá modrotisková přání, 2. třída tašky a utopence, 3. třída perníčky, 4. třída stromečky, 5. třída ozdoby, klíčenky a náušnice. Ale také družina peče, tvoří a suší. Objeví se tam dýňový džus, chipsy z řepy, čaje a spoustu dalších věcí. Mateřská škola také něco vyrábí. Přitom jsou také dílničky, kde si můžete vyrobit spoustu hezkých věcí.

3. 12. 2023 od 17:00 je rozsvěcení stromečku. Zpívá ZŠ Doubravník, je to na náměstí. Ještě, jako každý rok, je ve škole Mikuláš, čerti a andělé. Také v družině se něco děje, a tak 13. 12. 2023 proběhne vánoční aranžování s Filipem Brackem. 15. 12. 2023 jedou nějaké děti z družiny do domu pro seniory v Předklášteří, aby jim tam ukázaly besídku. Nacvičují tanečky, písničky a básničku.

Čeká nás i besídka. Ta se letos uskuteční v sokolovně 20. 12. 2023 od 16:00. Vystoupíme po třídách. Po všech besídkách je dílna, kde se vyrábějí drobné dárky a přání pro doubravnické seniory, která další den rozneseme.

21. 12. 2023 rozneseme dárky a přání, která jsme vyráběli pro seniory.

22. 12. 2023 jsou třídní Vánoce. Už se moc těšíme. Každý rok si totiž každý vylosuje jméno spolužáka a tomu máme přinést dáreček.


Rozálie ChludilováPředvánoční období ve škole

Ve škole se chystá jarmark v plném proudu. První třída vyrábí modrotisková přání, druháci chystají tašky a utopence. Třetí třída peče lahodné perníčky ve tvaru školy. Čtvrtá třída dělá malé stromečky jako ozdobu. My, v 5. třídě, jsme se pustili do bižuterie z Fimo hmoty. A pokud si chcete něco vyrobit sami, můžete zajít do horních pater školy a "tadá" dílničky.

Školní družina také chystá něco na jarmark a dokonce nejvíc z celé školy.

Jako každý rok si každá třida nachystala vánoční besídku. Besídka se bude konat v 16:00 v doubravnické sokolovně 20. 12. 2023.

Se školní družinou pojedeme 15. 12. 2023 do domova důchodců trochu jim rozveselit Vánoce.

A co důchodci v Doubravníku? K těm taky budeme chodit.

1. prosince bude 5. třída chodit po škole jako Mikuláš, čerti a andělé.

A takto vypadá předvánoční čas ve škole.


Tomáš KopřivaPřípravy na předvánoční dobu ve škole

Dnes vám budu vyprávět, jak se ve škole připravujeme na předvánoční dění v Doubravníku.

Začnu asi jarmarkem, který budeme pořádat 3. XII. 2023 od 14:00 do 17:00 v budově školy. Nabídneme vám k zakoupení výrobky všech tříd školy + ŠD a MŠ, přičemž 1. třída bude prodávat přání vyrobená modrotiskem, 2. třída tašky a utopence, 3. třída má pro vás perníčky ve tvaru školy, 4. třída vyrobila stromečky a 5. třída si přichystala náušnice, klíčenky a ozdoby na stromeček z FIMO hmoty.

Ve školní družině vyrábíme například stojánek na tužky, měsíčkovou koupelovou sůl, různé druhy čajů, jitrocelový sirup a mnoho dalšího. Při tom všem si budete moci i vy vyrobit něco v dílničkách, které budou ve třídách školy. Nakonec v 17:00 zazpíváme a slavnostně rozsvítíme vánoční strom na náměstí.

20. XII. 2023 se bude konat besídka v sokolovně, na které budou vystupovat všechny třídy postupně. Během ní budou rodiče moci vyrobit malé dárky, které další den žáci školy roznesou seniorům. Také bude ve škole opět chodit Mikuláš, andělé a čerti, což jako obvykle zařídí 5. třída. A k tomu bude ve školce každoroční "Peklo". Všechny třídy budou mít 22. XII. 2023 "Třídní VÁNOCE" s tradičním rozdáváním dárků.

Doufám, že se předvánoční doba bude vám (a také nám) líbit.


Václav Trmač ml.

Každá z pěti tříd prvního stupně ZŠ vyrobila jeden společný modrotisk,
1. třída ovečky a beránky, 2. třída budovu školy, 3. třída tři krále,
4. třída kostel a 5. třída jesličky v BetléměProdej rukodělných výrobků na jarmarku v ZŠ Doubravník při začátku adventu 3. prosince 2023Výroba náramků v rámci vánočních dílniček v ZŠ DoubravníkŽáci se podíleli nejen na výrobě vánočních věcí, které jste si mohli koupit na jarmarku, ale zároveň je tam pomáhali i prodávat