Robinsoni na podzimních Tišnovských trzích


Dne 7.10. jsme s doubravnickými skautkami prodávaly na Tišnovských trzích domácí dobrůtky. Každá z nás napekla nejrůznější moučníky se záměrem prodat je a vydělat si tak na družinková trička. Nepodcenily jsme přípravu a napekly jsme toho opravdu hodně, mezi dobroty pařily: 4 druhy štrúdlů, mrkvový a dýňový dort, buchty, šátečky, muffiny a další.

Už o půl osmé byl náš stánek nachystán a začaly jsme s prodejem. Někteří další členové našeho oddílu, stejně tak i pár rodičů a příbuzných, nás na trhy přišli podpořit. Po dobrotách se jen zaprášilo a kolem 11:30 už nebylo co prodávat.


Dar pro kočičí tlapky

Po přepočítání kasy jsme zjistily, že máme vyděláno daleko více, než bylo na trička třeba. Se skautkami jsme přemýšlely, jak s penězi navíc naložit. Nakonec jsme se dohodly, že je věnujeme kočičímu útulku "Opuštěné kočičí tlapky" v Brně. Bylo rozhodnuto, že peníze předáme osobně a rovnou v útulku pomůžeme, s čím bude potřeba.

Na výpomoc do útulku jsme jely v sobotu 21. října a rovnou celou akci propojily i s podzimní družinovkou.

Obě akce se vydařily. Hřeje nás u srdce dobrý skutek! Určitě máme v plánu podobné akce opakovat a moc se těšíme na další zážitky a zkušenosti.


Ester Švecová

Skautky prodávající dobrůtky vlastní výroby, aby si vydělaly na družinová tričkaSpolečná fotka z naší výpravy pro starší skauty a skautky do Hvozdné