all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 16.08. 2022 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
    dnes   Úřední deska
- Komplexní pozem...
29/07/22 Úřední deska
- Veřejná vyhláška
24/07/22 Fotogalerie
- Zelenopláštník březový

Krátké zprávy:
12/08/22 J. Kozárová
- Pozvánka na zájezd
11/08/22 Knihovna
- Provoz knihovny
11/08/22 Senior Sen s.r.o
- Nabídka zaměstnání
Celý přehled   [11]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  01/2022

Zpravodaj Senioři v krajích
Zpravodaj Senioři v krajích
říjen/2021   *.pdf

Zpravodaj Oblastní charity
Zpravodaj Oblastní charity Tišnov
05/2020 ve formátu *.pdf

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury
- Sociální podpora

Možná vám uniklo:
- Strategická rozvojová studie regionu

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Škola i školka v jedné budově

10.11.2006

V září letošního roku začala konečně probíhat dlouho připravovaná rekonstrukce mateřské školy. Po dobu, než bude vše v novém, jsme se museli vměstnat do stoleté budovy na náměstí.


Celý článek... | přečteno 4621 x | ohlasů: 8


Odpovědi a názory čtenářů:

26.11.2006 19:48:45
Autor: ano mim
Předmět:
Vážená paní ředitelko.
Po přečtení Vašeho článku jsem byl docela rozčarován.Kdyby si tento článek četla osoba která v životě nebyla vevnitř ve škole, určitě by se rozplívala blahem jak ji máme vzorovou!Ale po pár skušenostech které mám já by změnila svůj názor.Všiml jsem si totiž toho že zde neuvádíte i jiná fakta:šíleně vrzající klika do místnosti kde spí školka,nesmyslné stěhování žáků do jiných tříd "skoro každou vyučovací hodinu",nedojedené svačiny žáků (podle mého názoru by si měl učitel dát tu "práci" pohlídat alespoň to aby mělo dostatek času a klidu na snědění svačinky) a v neposlední řadě dodržovat časový plán při začínající hodině hraní,protože se mi už kolikrát stalo to že mi dítě přišlo z hraní o hodinu později jen z toho důvodu že paní čechová dala přednost někomu jinému.Takže bych v první řadě dával pozor na to jak chodí vůbec provoz mimo vyučovací dobu a nerozplíval se nad novími židličkamy.To že už nezvoní sem si docela zvykl horší to ale bude až děti přestoupí do ZŠ v Nedvědici,protože ten Váš přístup jsko jedna velká rodina jim bude v Nedvědici spíše docela na nic a kdo tím bude nejvíc bit?Odpovězte si sama.
  
27.11.2006 21:42:52
Autor: Josef Vojta
Předmět: Re:
Mám několik poznámek k ano mimovi, předně, hraní paní Čechové asi nemá nic společného s organizací chodu školy, protože podléhá jiné instituci. Je možné, že v průběhu rekonstrukce MŠ dochází k nějakým změnám či posunům, ale to je snad pochopitelné.
Co se týče přechodu žáků z naší školy do Nedvědice, rozhodně v tom nevidím problém a vůbec si nemyslím, že by tam měli být za chudáčky. Osobně mám zkušenost se dvěmi vlastními dětmi, absolventy naší školy, přestoupivšími do Nedvědice a nezaznamenal jsem nějaký problém spojený s poněkud rodinným přístupem v naší škole.
Docela by mě zajímalo, jak může negativně ovlivnit děti to, že se ve škole nezvoní.
Hlídání dětí, aby snědly svačinky a nejen to, je někdy nadlidský úkol, vždyť je tolik zajímavějších věcí na světě než nějaká hloupá svačina.
Mimoškolní činnost je rozhodně na naší škole příkladná, nevím v čem by měla škola ještě přidat?
Určitě by se dalo škole něco vytknout, například neodhrnutý sníh z chodníků v zimě, ale to rozhodně neovlivňuje výuku, že?
27.11.2006 13:26:52
Autor: Eva Hertlová
Předmět: reakce

Vážený pisateli anonymů,

vzhledem k tomu, že v sobě nemáte tolik slušnosti ani cti, abyste se pod svůj příspěvek podepsal, nepokládám za nutné na něj reagovat. Pokud chcete řešit cokoli, co se týká školy, školky, družiny, případně dalších odpoledních aktivit, můžete přijít osobně. Raději po telefonické domluvě, abychom měli na diskuzi dost prostoru. Eva Hertlová
29.11.2006 14:20:32
Autor: J. Smutná
Předmět:
Vážený nepodepsaný,
jak píšete - "nerozplívat se nad novími židličkamy" - narozdíl od Vás, já se nad novými židličkami rozplývám. A nejen nad židličkami. (Ani se mi nechce věřit, že ve 3 slovech lze udělat 3 hrubky - snad je to zapříčiněno stresem, který bývá některým žákům způsobován zvukem zvonku a povelem učitele "sbíráme, bude zvonit". Následky jsou pak zřejmé i po letech.)
Naše - prozatím 4 děti - absolvovaly velmi úspěšně nejen ZŠ v Doubravníku, ale kluci pak v Tišnově (kapacita 800 žáků) a holky v Nedvědici. A Bohu díky, daří se jim i dále.
Nemyslím si, že rodinná škola, případně stěhování žáků (mimochodem dobrá průprava na stěhování ve škole v Nedvědici), někomu z nich ublížila.
A ty svačinky - nevím, nevím - náš Vojte sní dopoledne i tu odpolední, určenou do družiny.
A na závěr jen osvědčená zkušenost - pořiďte si více dětí a problémy, které uvádíte ve svém příspěvku, pak budou pro Vás něco jako "procházka růžovým sadem".
29.11.2006 18:25:10
Autor: Tonda
Předmět:
Vážený debatní kroužku.
Přiznejte si jednu zásadní věc, která zde ještě nezazněla: tahle škola je pomale, ale jistě, potápějící se loď.Až odejdou čtvrťáci a páťáci do Nedvědice. Zbylých cca 20 žáků dohromady v tak velké budově a hlavně v dnešní době NIKOHO NEVYTRHNE! Vím, že tento názor nemám nejen já.Ruku na srdce už teď se stává že žák, který má staršího sourozence v Nedvědici dojíždí s ním.Tak copak je zde na Naší škole tak špatného?
29.11.2006 18:57:23
Autor: ano mim
Předmět:
Tondo pěkný!Souhlasím s Tebou!Hrozně moc se mi líbí,že až někdo po 16 dnech reaguje na článek paní ředitelky objeví se tolik lidí kteří mají k Naší škole výhrady,komentáře,pomyslné poplácání paní ředitelky po ramenou atd.! Měl snad někdo do té doby strach?Na každém z Nás ponechalo zvonění nějaký ten následek paní Smutná,na každém.Akorát, že na každém jiné.Pozdní příchod z hraní a odsunuté hodiny byly i v době kdy rekonstrukce školky neprobíhala pane Vojta.Je zajímavé, že já jsem problémy sníst svačinu neměl! Tak jak je možné že teďka jsou?To že neodhrnutý sníh nemá vliv na výuku pěkný postřech,ale na vizitku si to paní ředitelka dát nemůže.MĚJTE SE MŮJ DEBATNÍ KROUŽKU!!
  
29.11.2006 21:55:13
Autor: Josef Vojta
Předmět: Re:
Možná by bylo dobré svoje nářky nad špatnou školou řešit jinde. A pokud vás je tolik, Tondo, tím spíše.
Pamatujte si jedno, škola je jedním ze základů obce. Až zde jednou možná nebude a já pevně věřím, že se tomu tak nestane a škola zde bude i nadále, kdo to nejvíce odnese? Vy? Asi těžko! Nejvíce to bude bolet naše děti, protože při prvních školních letech je jim určitě lépe doma v malém, trochu rodinném prostředí.
Ta škodolibá radost nad tím, že konečně bude škola pryč. Proč tedy svoje děti nedáte jinam, když jsou jinde lepší?
Tak odpověz sám Tondo, co je na naší škole tak špatného?
ano mimovi doporučuji vyhledat odbornou pomoc na odstranění následků po zvonění.
Když budu hodně vzpomínat na školu, tak ať dělám co dělám, nevzpomenu si na to jestli jsem jedl svačiny či nejedl. Dobře však vím, jak je to s mými dětmi, když donesou svačinu domů. Rozhodně mě nikdy nenapadlo vinit učitele z toho, že ji nesnědly.
30.11.2006 12:46:18
Autor: mimona
Předmět:
Mylí anomime,

při čtení Vašeho rozplivaného anomimního ohlasu se mi lehce chvěla bránice. Než jsem došel k perle "...nerozplíval se nad novími židličkamy...". To už jsem se neudržel a už se jen dusil smíchy.

Ale k věci. Vůbec se nedomnívám, že by vrzající klika byla tak zásadní problém - děti usnou u televize i v místnosti s oknem do frekventované ulice. Naše dítě před časem usnulo na koncertě, a kapela rozhodně decibely nešetřila. V blízkosti školy nyní probíhají stavební práce na úpravách vozovky a s hlukem, který úpravy doprovází, těžko může klika soupeřit.

Na snězení svačiny má dítě během vyučování několik přestávek. Nechce se mi věřit, že by v tom personál školy dětem nějak bránil např. tím ,že by jim krátil přestávky (že by proto zrušili zvonění?). Dítě může mít celou řadu důvodů proč svačinu nesnědlo a lepší je snad dítě nenajezené než pozvracené jen proto, že ji sníst muselo přesto, že mu nechutná, nemá hlad, není mu dobře, má před písemkou... Tento problém bych se snažil ovlivnit spíše výchovou v rodině cestou pozitivní motivace popř. atraktivností svačiny a nespoléhal na školu. Ostatně můžete mu nesnězenou svačinu dát za trest k večeři, máte-li to srdce.

Není mi z textu jasné, proč nemáte k paní Čechové dost úcty, abyste její jméno napsal s velkým písmenem. Jen to, že Vaše dítě kolikrát čekalo (schválně, kolikrát?) snad důvodem být nemůže. A přišlo Vaše dítě vůbec na hodinu včas?

Z věty "...že už nezvoní sem si docela zvykl..." mám dojem, že ve škole trávíte víc času než v zaměstnání - školník ale asi nejste, to by klika nevrzala. Učitel snad také ne, to bych dítě raději denně vozil jinam.

Když se stála fronta na porci životního pesimismu, byl jste si přidat, že? Je vůbec něco dobře? Člověče, vyřešte si to, co Vás trápí, dokud jsou problémy tak nepodstatné, jak píšete v příspěvku. Netrapte se tím, že klika vrže, ale požádejte ve škole, aby ji namazali. Možná si toho nikdo pro všechen ostatní hluk nevšiml. Určitě by na Vaše dítě dohlédli, zda poctivě kouše do svačiny, když si řeknete, aby Vám zajistili klidný spánek. Přečtěte si znova to, co jste napsal. Vždyť jsou to všechno jen blbiny.

A ještě jeden tip. Hledat chyby na jiném dokáže kdejaký osel. Možná by nebylo úplně od věci občas přijít do školy pomoci např. se stěhováním. Školka už se dokončuje, takže budete mít šanci poměrně brzy. Seznámíte se tak i s lidmi, kteří Váš názor na školu nesdílejí.


P.S.:

Děti z doubravnické školy prý mají netradiční sport: loví šotky - gramatické chyby v novinách, knížkách i na internetu. Až Váš komentář některé objeví, nezbývá než mu popřát: "Lovu zdar". "Postřech" mají určitě dobrý.


nahoru  

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2022