all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 10.12. 2022 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
07/12/22 Úřední deska
- Svolání zastupitelstva
30/11/22 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.13
30/11/22 Úřední deska
- Záměr pronájmu ...

Krátké zprávy:
06/12/22 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 12.12…
05/12/22 MPSV
- Falešné stránky
05/12/22 Policie ČR
- Pozor na zloděje
Celý přehled   [8]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  01/2022

Zpravodaj Senioři v krajích
Zpravodaj Senioři v krajích
říjen/2021   *.pdf

Zpravodaj Oblastní charity
Zpravodaj Oblastní charity Tišnov
05/2020 ve formátu *.pdf

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury
- Sociální podpora

Možná vám uniklo:
- Doubravnická privilegia

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Informace z úřadu

08.04.2014

Při schvalování ceníku služeb na rok 2014 stanovilo zastupitelstvo způsob vybírání stočného tak, že se bude platit paušálně ve výši 155,- Kč za každou trvale hlášenou osobu či objekt. Tato částka platila pro I. čtvrtletí letošního roku s tím, že poté bude rozhodnuto jak, a v jaké výši se bude hradit stočné za zbývající část roku.

O výši a způsobu vybírání stočného bylo během uplynulých tří měsíců v orgánech městyse intenzivně jednáno. Na zasedání zastupitelstva dne 13. března bylo s definitivní platností rozhodnuto, že se stočné bude i v letošním roce vybírat tak jako v minulých letech, paušální částkou za každého trvale hlášeného občana či za objekt, ve kterém není k trvalému pobytu hlášena žádná osoba. Výše stočného je stanovena na 621,- Kč. Pro občany, kteří uhradili stočné za I. čtvrtletí to znamená, že doplatí již pouze 466,- Kč. Ceny jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty. Ze zákona platí povinnost uhradit stočné jen za ty nemovitosti, které jsou napojeny na veřejnou kanalizaci.

V průběhu letošního roku bude vedení městyse dále jednat o tom, jakým způsobem se bude placení stočného ubírat v dalších letech. Půjde především o rozhodnutí, zda pokračovat ve vybírání dosavadním způsobem na základě zastupitelstvem stanovené paušální částky nebo vybírat stočné podle skutečné či směrné spotřeby vody za m³. A v neposlední řadě také o to, zda dále provozovat kanalizaci vlastními silami nebo předat tuto činnost odborné firmě. Peníze, které se za stočné vyberou, již nyní zcela nepokryjí náklady, které městysi vznikají s provozováním čistírny odpadních vod a kanalizace. Je třeba si uvědomit, že městys spravuje cca 8 km kanálů, z nichž některé jsou již ve špatném technickém stavu. Ty bude třeba postupně obnovovat. Čistírna odpadních vod má za sebou třetinu z plánované životnosti a i zde se musí počítat se zvýšenými náklady na její provoz a údržbu. Městys Doubravník má, ostatně jako každá jiná obec, ze zákona povinnost tvořit finanční rezervu na obnovu kanalizací a ČOV, pokud je jejich majitelem. Pro porovnání můžeme uvést, že okolní, velikostně srovnatelné obce, vybírají stočné jak samostatně paušální částkou (Deblín 1.053,- Kč a Dolní Loučky 920,- Kč), tak platbou za m³ vypouštěných vod prostřednictvím vodárenských společností (Nedvědice 38,70 Kč/m³ a Lomnice u Tišnova 35,24 Kč/m³).

Od příštího roku dojde při vybírání stočného v Doubravníku zcela určitě ke změně. Ať již bude kanalizaci a čistírnu odpadních vod provozovat městys nebo jiná firma, bude se stočné platit velmi pravděpodobně dle skutečné spotřeby vody nebo podle směrných čísel a je třeba počítat s tím, že se výše stočného bude pohybovat nad hranicí 30,- Kč za m³.Nakládání s odpady

Chtěli bychom opět připomenout všem občanům, kteří tak dosud neučinili, že místní poplatky za svoz odpadu je třeba alespoň částečně uhradit co nejdříve.Po obci byly opět rozmístěny hnědé kontejnery na svoz bioodpadů; tyto kontejnery budou zatím vyváženy každý čtvrtek.

Za budovou nákupního střediska započalo budování sběrného dvora odpadů. Práce zde budou probíhat minimálně do konce května t. r. a je třeba počítat se zvýšenou opatrností ve vztahu k vozidlům a mechanizmům pohybujících se na stavbě a ze stavby vyjíždějících. Dodavatelem stavby sběrného dvora je firma Strabag, a. s., OZ Brno.Změny v televizním kabelovém rozvodu

Do systému televizního kabelového rozvodu přibude v nejbližší době informační kanál, kde budou formou prezentace občané informováni o aktuálním dění v obci. Infokanál nahradí analogové vysílání stanice Óčko, která je dostupná i v digitální kvalitě.

V minulém čísle zpravodaje jsem v přehledu analogových televizních stanic, které jsou v TKR dostupné, opomněl uvést televizní stanici NOE, která je samozřejmě i nadále součástí nabídky analogových programů.Uzavírka

V obci Hradčany bude v období duben - říjen 2014 platit úplná uzavírka silnice č. 385. Toto opatření se dotkne jistě většiny našich spoluobčanů, ať již dojíždějí denně za prací nebo tuto cestu využívají pouze příležitostně. Každopádně objízdná trasa bude pro osobní automobily vedena přes obec Drásov a zcela určitě bude třeba se obrnit notnou dávkou trpělivosti.Upozornění pro nájemce hrobových míst na doubravnickém hřbitově

Upozorňujeme všechny nájemce hrobových míst na hřbitově v Doubravníku, že na Úřadu městyse Doubravník jsou připraveny nové nájemní smlouvy na dalších deset let (2014-2023). Smlouvy je možné vyzvednout osobně v úřední dny, nájemné je možné uhradit buď v hotovosti na pokladně úřadu, nebo převodem na účet městyse, a to nejpozději do 30. června 2014. Nájemcům, kteří si smlouvy nevyzvednou osobně do konce dubna, budou zaslány poštou.


Zdeněk ŠikulaVzpomínka

V měsících prosinci 2013 a březnu 2014 jsme se naposledy rozloučili s našimi spoluobčany,

  • panem Vlastimilem Krejzkem
  • panem Zdeňkem Kvasnicou
  • panem Janem Peškem

Čest jejich památce!


Marie NěmcováCelý článek | přečteno 1.762 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2022