all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 21.06. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřední deska
- Veřejnoprávní smlouva
19/06/24 Úřední deska
- Oznámení o přerušení
18/06/24 Úřední deska
- Veřejná vyhláška

Mobilní rozhlas:
- Drůbežárna Prace
- Prodej zeleniny
- Zájezd do Strážnice
- pošta Partner Dou...
- pošta Partner

Krátké zprávy:
    včera  Městys Lomnice
- Pozvánka na výstavu
18/06/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 01.07…
17/06/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 24.06…
Celý přehled   [14]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Slavnostní otevření hřiště v Doubravníku

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Doubravník se v letošním roce vrátil na fotbalovou mapu

23.12.2016

Pravděpodobně celá řada z vás již zaregistrovala, někteří možná tušíte a někteří se dozvídáte až právě v tuto chvíli, že v Doubravníku byl po 10 letech obnoven fotbalový klub pod jménem FK Doubravník vedený mladými funkcionáři. Myšlenka na obrod klubu se zjevila již dříve, ale teprve letos na jaře se dokázala skutečně realizovat. Přihlásili jsme náš tým pod OFS Žďár nad Sázavou do nejnižší IV. třídy.

Zahájení činnosti klubu se však neobešlo bez komplikací. Konkrétně se jednalo o přestupy hráčů z Nedvědice a nezpůsobilé kabiny na našem hřišti. Jelikož tu fotbal dlouhou dobu prakticky vůbec neexistoval, tak řada fotbalistů, kteří měli zájem se zapojit do chodu FK Doubravník, byla papírově registrovaná v sousední Nedvědici.

Vedení tamějšího klubu se však dožadovalo i za již roky nehrající hráče nesmyslně vysokých částek. Naštěstí pro nás se letos změnil přestupní řád a došlo k zavedení tabulkového odstupného. I přes tuto skutečnost jsme za přechod jednotlivých hráčů zaplatili částku přibližně 70.000,- Kč, kterou bylo možné uhradit pouze za značného přispění sponzorů.

Komise STK OFS Žďár před sezónou rozhodla, že kabiny na doubravnickém hřišti jsou v nevyhovujícím stavu z důvodů absence tekoucí vody a nefunkční kanalizace. To znamenalo přeložit všechna domácí mistrovská utkání a podzimní část odehrát na hřištích soupeřů. Momentálně na hřišti "Za mlýnem" probíhají výkopové práce pro zavedení nové vodovodní a kanalizační přípojky. Finanční prostředky na tento počin se podařilo našemu městysi získat z dotací Jihomoravského kraje.

Letní přípravu na novou sezónu jsme zahájili úspěšně. Sehráli jsme 3 přátelská utkání, přičemž všechna skončila vítězstvím. Nejprve jsme dvakrát po sobě porazili rezervu Štěpánova shodným výsledkem 2:1 a následně vyhráli v Olší nad Oslavou 4:2.

O tom, že fotbal našemu městysi chyběl, svědčí i fakt, že prvnímu přátelskému utkání na domácích hřišti přihlíželo 130 dospělých diváků.Tým před prvním mistrovským utkáním ve Sněžném

V prvních dvou soutěžních utkáních jsme navázali na úspěchy z přípravy a 3 body si odvezli ze Sněžného po výsledku 5:1 a také z Vlachovic po výsledku 4:1. Poté však následovala série porážek.

Nejprve 0:2 proti rezervě Bobrové, ve Velké Losenici 1:3, a proti Rozsochám B 1:2. Obrat k lepšímu přišel až ve Štěpánově, kde jsme také proti "bé" týmu dokázali zvítězit 5:1. Následovala nezaslouženě vysoká prohra v Polničce 1:4. V posledním kole jsme uhráli remízu 2:2 v Rovečném.

Do 8 odehraných mistrovských utkání nastoupilo celkem 20 hráčů: Tomáš Beran, Vladimír Čepička, Jiří Havlíček, Michal Jedlička, Jan Mráz, Vojtěch Smutný, Marek Šnédar, Antonín Zadražil (všichni z Doubravníku), Stanislav Balák, Tomáš Csizmár, Ondřej Müller, Miroslav Nepejchal, Jakub Patloka, Jan Slámečka, Jaroslav Vojta, Karel Vojta, Miroslav Vojta, Radek Vojta (všichni z Olší), Jiří Klusák (z Pernštejnského Jestřabí) a Boris Konvalinka (z Nedvědice), pozici vedoucího mužstva zastává Petr Brázda a funkci trenéra Marek Sommer (oba z Doubravníku).

Perspektivu a potenciál, jež se v týmu ukrývá, dokazuje skutečnost, že průměrný věk nastoupivších hráčů činil 23 let. Naším nejúspěšnějším střelcem během podzimní části byl se 7 brankami devatenáctiletý střední záložník Miroslav Vojta.

Celý podzim hodnotíme se smíšenými pocity, ale vzhledem k tomu, že se jedná o první půl rok a tým se teprve sehrává, tak jsme si nevedli úplně nejhůř. Doufáme, že v jarní části dokážeme využít výhody domácího prostředí. Naším cílem je ukončit sezónu do 3. místa v tabulce.Družstvo před utkáním ve Štěpánově

Aktivně jsme se také začali podílet na dění v obci. První naší akcí byla taneční zábava se skupinou Fear, která se uskutečnila 17. června na střelnici. Poté jsme 9. července na fotbalovém hřišti pořádali turnaj v malé kopané pro muže i ženy. Naší třetí akcí v tomto roce byla opět taneční zábava se skupinou Fear, tentokrát Mikulášská, a to 10. prosince na sokolovně. Všechny považujeme za zdařilé a v příštím roce se pokusíme o jejich zopakovaní.

Velké poděkování náleží čelním představitelům městyse Doubravník za podporu během realizace vzniku klubu, dále pak naším sponzorům, mezi něž se řadí Stavitelství Zemánek, Floormat - průmyslové podlahy Matoušek (Jilmoví), Kámen Brno, Voneš - elektro (Olší), Pohostinství Břetislava Sedláčka a jiní. Pokud ani vám není budoucnost doubravnické kopané lhostejná a jste ochotni na její činnost přispět, ať už prostřednictvím jakéhokoliv finančního obnosu či svou výpomocí během jarních brigád na fotbalovém hřišti nebo během domácích mistrovských zápasů, neváhejte nás kontaktovat.

Tabulka soutěže po podzimní části sezóny

Rk.DružstvoZáp.+0-SkóreBody
1Polnička870131:1421
2Rozsochy B861119:1019
3Sněžné860225:1318
4Bobrová B832314:1011
5Doubravník831419:1610
6Velká Losenice831417:1610
7Rovečné831412:2110
8Vlachovice820612:276
9Štěpánov B80087:290

Na závěr bychom vás rádi pozvali na naše jarní utkání, která se budou odehrávat, jak pevně věříme, od dubna 2017 na hřišti "Za mlýnem". Přesné termíny jednotlivých klání budou známy až později. Doufáme v hojnou návštěvnost, značnou diváckou podporu a v to, že se doubravnický fotbal bude těšit opět takové oblibě, jak tomu bylo v dobách jeho největší slávy.


Za kolektiv FK Doubravník
Tomáš Beran a Michal JedličkaCelý článek | přečteno 3.300 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024