all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 24.10. 2020 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo internet pro seniory

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Místní akční skupina Brána Brněnska, z.s.
Dobrovolný svazek obcí Tišnovsko
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
22/10/20 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.8
22/10/20 Současnost
- Uzavření provozů
21/10/20 Současnost
- Usnesení vlády ČR

Krátké zprávy:
22/10/20 TE Connectivity
- Nabídka zaměstnání
21/10/20 Restaurace u S..
- Obědové menu
20/10/20 Základní škola
- Oznámení
Celý přehled   [8]

Dotační program:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  01/2020

Zpravodaj Oblastní charity
Zpravodaj Oblastní charity Tišnov
04/2020 ve formátu *.pdf

Možná vám uniklo:
- Program obnovy a rozvoje městyse Doubravník 2018-2024

RSS kanál:
 InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO
- Osudové ženy - Eva...
- Jak úspěšná je švé...
- Podnikatel z Tišno...
- Konec sezóny na hr...
- Václav Klaus

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse

Kalendář městyse
verze pro tisk   [1]  [2]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Co je nového v projektu Tady jsme doma

22.12.2017

Po červnových náročných dnech ve Strážnici bychom bývali mohli odpočívat neboli usnout na vavřínech. Ale to by nebavilo ani děti ani dospělé ☺

Dostali jsme nabídku pořadatelů TyJáTrFestu, abychom na něm opět vystoupili, tentokrát 2. září v Doubravníku. Dovedete si to představit? Děti jsme neviděli dva měsíce a pozvali jsme je na pátek 1. září do školy na zkoušku. Na startu jsme tedy stáli ještě před oficiálním zahájením školního roku (školní rok 2017/18 začínal v pondělí 4. září). O to větší byla naše radost, když přišli skoro všichni. Udělali jsme malé úpravy ve scénáři a v sobotu přenesli kousek strážnické atmosféry k nám do Doubravníka. Zda to bylo zdařilé, měli možnost posoudit diváci sami.

Hned za 14 dní jsme měli vystoupení na hodech. Tentokrát sice celou dobu pršelo, ale tancovat a zpívat za pěkného počasí umí kdekdo. Teprve kluzké pódium nás prověřilo. Obdivovala jsem malé děti ze školky, větší školáky i stárky, stejně jako všechny ostatní účastníky průvodu, že si nenechali počasím zkazit dobrou náladu.

Koncem října jsme oplatili návštěvu škole v Dolní Rožínce, kde nás čekaly zemákové (po jejich) slavnosti. Naučili jsme se písničky a hru, dostali krásný zpěvníček a každý si vyzkoušel něco z brambor - salát, znak Rožínky a Doubravníka z tiskátek, náhrdelník… Ve škole jsme taky brambory zkoumali, třeba jsme zjišťovali, kolik vody jedna brambora obsahuje nebo zkoušeli oloupat co nejdelší slupku. A proč brambory? Na to odpovídá jedna horácká písnička: "Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, hladový by byl náš svět - od Rožné nahoru, nebýt zelí, bramborů".

V říjnu jsme se začali chystat na adventní jarmark a dílny. Tradičně pestrá nabídka výrobků od dětí musela potěšit každého, kdo chtěl drobný dárek pro své blízké. Děti vyráběním strávily hlavně v družině celé dva měsíce a vše chystaly s velkým zaujetím. Kdo měl tvořivou náladu, mohl si vyrobit adventní věnec, kalendář, přání nebo andělíčky. Přišla i nevěsta s ženichem ☺ - odskočili si ze svatební oslavy na penzionu

Na podzim jsme se také naučili tradiční modrotiskovou techniku. Každý si vytvořil svůj obrázek rezervou na plátno a to nám potom u Danzingerů obarvili. Výrobu jsme viděli na vlastní oči, když jsme se do Olešnice vypravili na exkurzi. Věděli jste, že jde o jedinou zachovalou dílnu modrotisku s původním vybavením na světě? Z obrázků nakonec vznikly polštářky, na které jste se mohli podívat na výstavce v tělocvičně. Jen jich moc nebylo k prodeji, téměř všechny si autoři zamluvili předem.

Letošní rozsvěcování stromku mělo správnou zimní náladu a tak přesto, že mrzly pusy zpěvákům a ruce muzikantům, bylo díky školce, škole i velkým z Fadosche milým otevřením adventního času.

Letošní téma Tady jsme doma je od příběhů k písničkám. Už umíme několik dětských horáckých písní a věřte, že je zpíváme s chutí všichni. Zpívali jsme je u stromku, ale také v Třebíči, kam nás organizátoři pozvali na slavnostní uvedení zpěvníku horáckých a podhoráckých písní pro školy. Vystoupení jsme spojili s celodenním výletem, navštívili obě památky UNESCO (baziliku sv. Prokopa a židovské město) a nakonec zatancovali a zazpívali v kamenném sále třebíčského zámku, který patřil Valdštejnům. To se každý rok neopakuje! Tentokrát zůstali doma prvňáčci a ti, kteří netancovali ve Strážnici, ale určitě jim to vynahradíme. Zato jsme vzali starší, naše nejzkušenější. Díky, šesťáci, že máte ještě chuť s námi vystupovat!Doubravník v Třebíči

Probouzet v dětech lásku k místní kultuře, tradicím a přírodě má smysl stejně tak jako učit je číst, psát, počítat a komunikovat. Budeme se o to snažit, dokud bude škola školou a děti dětmi.


Eva Hertlová


DoplněníCelý článek | přečteno 1.498 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2020