all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 26.04. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
    včera  Úřední deska
- Porovnání všech pol...
24/04/24 Fotogalerie
- Skvrnopásník lískový
24/04/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.3

Mobilní rozhlas:
- Zápis do MŠ
- Pálení čarodějnic
- Linka Brno - Lísek
- FK Doubravník
- Brněnské vodárn...

Krátké zprávy:
23/04/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 29.04…
16/04/24 Školní jídelna
- Jídelní lístek od 22.04…
12/04/24 Městys Nedv...
- Pozvánka na koncert
Celý přehled   [9]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Kurz tvůrčího psaní

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Co je nového v projektu Tady jsme doma

22.12.2017

Po červnových náročných dnech ve Strážnici bychom bývali mohli odpočívat neboli usnout na vavřínech. Ale to by nebavilo ani děti ani dospělé ☺

Dostali jsme nabídku pořadatelů TyJáTrFestu, abychom na něm opět vystoupili, tentokrát 2. září v Doubravníku. Dovedete si to představit? Děti jsme neviděli dva měsíce a pozvali jsme je na pátek 1. září do školy na zkoušku. Na startu jsme tedy stáli ještě před oficiálním zahájením školního roku (školní rok 2017/18 začínal v pondělí 4. září). O to větší byla naše radost, když přišli skoro všichni. Udělali jsme malé úpravy ve scénáři a v sobotu přenesli kousek strážnické atmosféry k nám do Doubravníka. Zda to bylo zdařilé, měli možnost posoudit diváci sami.

Hned za 14 dní jsme měli vystoupení na hodech. Tentokrát sice celou dobu pršelo, ale tancovat a zpívat za pěkného počasí umí kdekdo. Teprve kluzké pódium nás prověřilo. Obdivovala jsem malé děti ze školky, větší školáky i stárky, stejně jako všechny ostatní účastníky průvodu, že si nenechali počasím zkazit dobrou náladu.

Koncem října jsme oplatili návštěvu škole v Dolní Rožínce, kde nás čekaly zemákové (po jejich) slavnosti. Naučili jsme se písničky a hru, dostali krásný zpěvníček a každý si vyzkoušel něco z brambor - salát, znak Rožínky a Doubravníka z tiskátek, náhrdelník… Ve škole jsme taky brambory zkoumali, třeba jsme zjišťovali, kolik vody jedna brambora obsahuje nebo zkoušeli oloupat co nejdelší slupku. A proč brambory? Na to odpovídá jedna horácká písnička: "Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, hladový by byl náš svět - od Rožné nahoru, nebýt zelí, bramborů".

V říjnu jsme se začali chystat na adventní jarmark a dílny. Tradičně pestrá nabídka výrobků od dětí musela potěšit každého, kdo chtěl drobný dárek pro své blízké. Děti vyráběním strávily hlavně v družině celé dva měsíce a vše chystaly s velkým zaujetím. Kdo měl tvořivou náladu, mohl si vyrobit adventní věnec, kalendář, přání nebo andělíčky. Přišla i nevěsta s ženichem ☺ - odskočili si ze svatební oslavy na penzionu

Na podzim jsme se také naučili tradiční modrotiskovou techniku. Každý si vytvořil svůj obrázek rezervou na plátno a to nám potom u Danzingerů obarvili. Výrobu jsme viděli na vlastní oči, když jsme se do Olešnice vypravili na exkurzi. Věděli jste, že jde o jedinou zachovalou dílnu modrotisku s původním vybavením na světě? Z obrázků nakonec vznikly polštářky, na které jste se mohli podívat na výstavce v tělocvičně. Jen jich moc nebylo k prodeji, téměř všechny si autoři zamluvili předem.

Letošní rozsvěcování stromku mělo správnou zimní náladu a tak přesto, že mrzly pusy zpěvákům a ruce muzikantům, bylo díky školce, škole i velkým z Fadosche milým otevřením adventního času.

Letošní téma Tady jsme doma je od příběhů k písničkám. Už umíme několik dětských horáckých písní a věřte, že je zpíváme s chutí všichni. Zpívali jsme je u stromku, ale také v Třebíči, kam nás organizátoři pozvali na slavnostní uvedení zpěvníku horáckých a podhoráckých písní pro školy. Vystoupení jsme spojili s celodenním výletem, navštívili obě památky UNESCO (baziliku sv. Prokopa a židovské město) a nakonec zatancovali a zazpívali v kamenném sále třebíčského zámku, který patřil Valdštejnům. To se každý rok neopakuje! Tentokrát zůstali doma prvňáčci a ti, kteří netancovali ve Strážnici, ale určitě jim to vynahradíme. Zato jsme vzali starší, naše nejzkušenější. Díky, šesťáci, že máte ještě chuť s námi vystupovat!



Doubravník v Třebíči

Probouzet v dětech lásku k místní kultuře, tradicím a přírodě má smysl stejně tak jako učit je číst, psát, počítat a komunikovat. Budeme se o to snažit, dokud bude škola školou a děti dětmi.


Eva Hertlová


Doplnění



Celý článek | přečteno 2.365 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024