| Dnes je: 16.08. 2026 | | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam | |
| v regionech: - Tišnov |
| - Bystřice nad Pernštejnem |
|
14/08/26 Úřední deska - Návrh střednědobého... |
|
10/08/26 Úřední deska - Minimální počet ... |
|
06/08/26 Současnost - Podpořte Pernštejn... |
| - MUDr. Terezie Pecinová |
| - Drůbežárna Prace |
| - Zelenina Juvita |
| - Nebezpečí vzniku... |
| - Svoz plastů a papíru |
|
14/08/26 Charita Tišnov - Pravidelná setkávání |
|
05/08/26 městys Lomnice - Historické vozy |
|
05/08/26 městys Lomnice - Pozvánka na výstavu |
| Celý přehled [5] |
| Doubravnický zpravodaj |
![]() |
| obsah čísla 01/2026 |
![]() |
| verze pro tisk [ zde ] |
Několik žen z Doubravníka se rozhodlo oslavy 100 let republiky obohatit o módní přehlídku. Velkou část modelů poskytla paní Hana Procházková, ale samozřejmě i skříně našich maminek a babiček.
Někdy se jednalo o opravdové poklady. K šatům samozřejmě patří i hudba - musím se přiznat, že výběr té pravé písně pro dané období byl opravdový oříšek. Poté už stačilo vše spojit dohromady.

Přehlídku jsme od počátku braly jako zábavu a tuto atmosféru se podařilo přenést i na publikum. Díky tomu, že se nejednalo o škrobenou a uhlazenou přehlídku, kterou lze často vidět na přehlídkových molech, ale o scénické pojetí, měla přehlídka své jedinečné kouzlo.
Děkuji všem modelkám za jejich volný čas a nasazení, jelikož před samotnou přehlídkou proběhly pouhé dvě zkoušky. Někteří si možná pomyslí, že i to je na přehlídku dost, ale stát před lidmi a předvést sebe a šaty chce velkou dávku odvahy.

Děkuji za milé ohlasy od spousty z vás, kteří jste oslavy 100 let "babičky" Republiky poctili svojí návštěvou.
Monika Kvasnicová
Foto: