all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 04.03. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
28/02/24 Úřední deska
- Svolání zastupitelstva
28/02/24 Úřední deska
- Veřejná vyhláška...
23/02/24 Úřední deska
- Akční plán zlepšo...

Mobilní rozhlas:
- Kamenictví Gal
- Místní knihovna
- Finanční úřad
- Prodej vína
- Prodej drůbeže

Krátké zprávy:
01/03/24 Pardubický kraj
- Rok Vojtěcha z Pernštejna
01/03/24 Městys Nedv...
- Divadelní představení
01/03/24 Městys Nedv...
- Karneval na ledě
Celý přehled   [9]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Úřad městyse Doubravník informuje

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Sčítání lidu, domů a bytů

21.02.2021

Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů.


Průběh sčítání

Sčítání 2021 začíná rozhodným okamžikem o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021.

Do 9. 4. 2021 má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře na webu https://www.scitani.cz/ nebo v mobilní aplikaci. K přihlášení do formuláře je třeba číslo platného osobního dokladu a datum narození, případně elektronická identita (eidentita.cz) nebo datová schránka. Poté se formulář vyplňuje online a formulář by Vás měl při vyplňování navádět. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři.

Vzhledem k současné epidemické situaci připravil ČSÚ v součinnosti s Českou poštou a hlavní hygieničkou České republiky distribuci a sběr listinných formulářů, při kterých dojde k výraznému omezení fyzických kontaktů mezi sčítacími komisaři a obyvatelstvem. Distribuce formulářů do domácností bude probíhat podobně, jako nyní probíhá doručování doporučených poštovních zásilek, při dodržování přísných hygienických pravidel (ochranné pomůcky, dezinfekce, fyzický kontakt primárně venku, minimalizace doby kontaktu). Z tohoto důvodu nebudou sčítací komisaři pomáhat s vyplňováním formulářů. V případě potřeby se však můžete obrátit na infolinku 840 30 40 50. Tyto listinné formuláře budou roznášet sčítací komisaři v předem oznámeném termínu (informace o termínu bude vhozena do poštovní schránky, případně vylepena na dveřích) nebo je možné si je vyzvednout na kontaktních místech na vybraných pobočkách České pošty (seznam kontaktních míst, jakož i údaje o sčítacích komisařích naleznete zde: Vyhledávání sčítacích komisařů a kontaktních míst (ceskaposta.cz)). Vyplněné formuláře bude možné odeslat v předtištěné obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na cca 800 kontaktních místech České pošty (vybrané pobočky). Odeslání bude zdarma. Kontaktní místa budou provozována za zvýšených hygienických požadavků. Vyplněné listinné formuláře se odevzdávají opět na kontaktních místech, případně je možné je vhodit do schránky, a to v obálce, kterou získáte společně s formulářem.


Koho se sčítání týká

Sčítání 2021 je povinné pro všechny osoby, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad 90 dnů na území ČR. Sečíst se musí každá taková osoba, bez ohledu na místo skutečného pobytu, věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za osoby mladší 18 let, osoby omezené ve svéprávnosti a podobně provádí sečtení jejich zákonný zástupce, opatrovník nebo osoba k tomu oprávněná. Sčítání se týká i cizinců přítomných v ČR v rozhodný okamžik, s výjimkou diplomatů nebo cizinců s krátkodobým pobytem do 90 dnů. Dle ust. § 11 odst. 2 zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů (dále jako "zákon o sčítání lidu"), za fyzickou osobu, která není plně svéprávná, poskytne potřebné údaje její zákonný zástupce, opatrovník nebo jiná osoba oprávněná za ni jednat podle občanského zákoníku. V uvedeném ustanovení není specifikováno, že by osoby musely být omezeny ve svéprávnosti v oblasti týkající se sčítání lidu, nicméně mám za to, že pokud se omezení svéprávnosti dané osoby nebude dotýkat sčítání lidu, měli by formulář vyplnit společně opatrovník s opatrovancem, nebude-li opatrovanec schopen vyplnit formulář samostatně. Pokud má osoba opatrovníka, aniž by byla omezena ve svéprávnosti, neměla by se na ní výjimka stanovená ust. § 11 odst. 2 zákona o sčítání lidu vztahovat a v tomto případě by tak měl opatrovník opatrovanci pomoci, bude-li to zapotřebí, ale neměl by formulář vyplňovat a potřebné informace poskytovat namísto opatrovance.


Vzorové formuláře pro domácnosti a formulář určený pro osoby žijící v ubytovacím a jiném zařízení (včetně např. domovů pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením).


Kontaktní místa

Kontaktní místa Sčítání 2021 najdete na vybraných pobočkách České pošty a všech krajských správách Českého statistického úřadu. Poskytují široké veřejnosti informace o sčítání a jsou také místy, na kterých lze získat nebo odevzdat listinné formuláře.


Ochrana dat

Bezpečnost dat sčítání je zásadní. Veškeré osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s příslušnými právními předpisy a používány jsou maximálně zabezpečené informační systémy.


Přínos sčítání

Výsledky jsou široce využitelné například při přípravě programů bydlení, rozvoji infrastruktury nebo plánování lepší dostupnosti služeb. Informace zjištěné během sčítání ovlivňují činnost veřejné správy, podnikatelské záměry i směřování výzkumných či vědeckých pracovišť a v konečném důsledku ovlivňují život každého z nás.

Neposkytnutím potřebných údajů se fyzická osoba dopouští přestupku, za který jí může být uložena pokuta do 10.000,- Kč.


  • Informační leták stahujte   Z D E  
  • Seznam kontaktních míst České pošty, s. p. a Českého statistického úřadu včetně aktuální otevírací doby a kontaktů lze od 6. 3. 2021 zobrazit ve webové prezentaci České pošty na stránce https://scitani.ceskaposta.cz.Ing. Barbora Šenkyříková
starostka městyse Doubravník

Celý článek | přečteno 1.198 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024