all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 19.06. 2021 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Mobilní rozhlas:
logo mobilní rozhlas

Bezpečný internet:
logo internet pro seniory

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Najdete nás zde:
  49°25'31.10" NWGS-84
  16°21'07.14" E
  313 m.n.m.

Naposled přidané:
15/06/21 Úřad městyse
- Závěrečný účet městyse
12/06/21 Fotogalerie
- Plamatka lesní
05/06/21 Fotogalerie
- Přástevník mátový

Krátké zprávy:
    včera  Podhorácké m.
- Pozvánka na výstavu
    včera  Podhorácké m.
- Pozvánka na výstavu
    včera  IDS JMK
- Informace IDS JMK
Celý přehled   [9]

Dotační program:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  01/2021

Turistické noviny
Turistické noviny
duben/2021   *.pdf

Zpravodaj Oblastní charity
Zpravodaj Oblastní charity Tišnov
05/2020 ve formátu *.pdf


Možná vám uniklo:
- Zájezd do divadla

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Bazárek (SWAP) v Doubravníku

13.04.2021

Bazar je proudící radost.

Milí spoluobčané.
Před Vánoci byl na náměstí v Doubravníku otevřen zkušební provoz Samoobslužného výměnného bazárku. Stalo se tak v prostorách bývalé Drogerie. Tento bazárek je zdrobnělinou označován proto, že je poměrně malého rozsahu a nečiní si zatím ambice na police plné krásných starodávných kousků.

Bazárek byl poprvé otevřen týden před Vánoci, každý den od 6 do 17 h, a to hlavně díky obrovské ochotě paních prodavaček z Potravin v téměř vedlejším vchodě. V předvánočním týdnu zářil pěknými věcmi, které se často obměňovaly a zdálo se tak, že naprosto plní svůj účel.

Přes vánoční svátky byl uzavřen a v lednu opět otevřen s tím, že na konci ledna se uvidí, jestli má skutečný potenciál sloužit nám všem i nadále.

Princip bazárku je jednoduchý. Kdokoli může na bazárku zcela sám odložit nepotřebné, ale stále skvělé věci a kdokoli může si z bazárku zcela sám a zcela zdarma cokoli odnést.

Posbíráte-li tedy doma např. stále krásné hračky po dětech, vysloužilá autíčka, přečtené nové knihy (ty starší patří spíše do knihovny na zastávce v Černvíře, nebo do libovolné knihbudky ve veřejném prostoru), nádobí po babičce, krásné nálezy z půdy, kterými se nechcete zabývat, darované kávy a čaje, které neužijete, mísy, mixéry, kosmetiku, kterou jste dostali a nepoužíváte - a donesete to vše na bazárek. Tak pěkně rozložíte na některý ze stolů, pověsíte na zeď a vše dáte tak, aby na bazárku bylo milo, čisto a uspořádáno vše tak, jako v pravém obchodě.

Rozhlédnete se po věcech okolo a podíváte se, jestli by se naopak něco hodilo vám. Pokud se vám cokoli z věcí na bazárku zalíbí, vezmete si, pěkně poděkujete do srdce a odnesete si nález domů. Můžete se na bazárek chodit dívat i jen tak, vůbec nemusíte nic nosit a jen několikrát za den zajít a nakouknout, jestli tam pro vás nepřibyl pravý poklad.

Vždy bude vítáno, pokud porovnáte případné rozházené knihy, hračky, oblečení. Za to vám velmi děkujeme. Princip bazárku je a bude i nadále ten, že vše odkládáte jako dar a vše si můžete vzít zcela zdarma. Bazárek má sloužit nám všem, lidem, k tomu, abychom si mezi sebou mohli pohodlně vyměňovat věci, které nepotřebujeme na celý život (typicky knihy, dětské hračky, apod.)

Mějte na paměti, že tento bazárek je na náměstí. Je to krásný korálek na náhrdelníku Doubravníka, obklopen dalšími krásnými domy a službami. Noste spíše věcí málo. Zajímá nás kvalita. Nechceme stoly plné knih a hromady věcí. Chceme klenoty, které je vám líto vyhodit, ale nevíte, komu je dát.

Vedle bazárku stále funguje sběrný dvůr, kontejnery na tříděný odpad a různé jiné charitativní sbírky a projekty. Nechť je na bazárku raději méně věcí, ale krásných a dobrých.

Samoobslužný výměnný bazárek se zatím ukázal jako vysoce vítaný počin, který podpořil úřad městyse Doubravníka a především vy všichni, kteří jste jej již využili a použili.

Veliký dík patří paním prodavačkám z Obchůdku na náměstí, které každý den v týdnu bazárek ráno otevírají a v pracovní dny zavírají. O víkendu jej zatím vždy zavírá jedna laskavá obyvatelka Doubravníka.

OTEVÍRACÍ DOBA je tedy NAPROSTO KAŽDÝ DEN 6 - 17 h. PŘINÉST A ODNÉST MŮŽETE COKOLI (co je zachovalé, pěkné, vám samým se líbí) ZCELA SAMI A ZCELA ZDARMA. BAZÁREK BUDE OTEVŘEN MINIMÁLNĚ JEŠTĚ CELÝ BŘEZEN 2021.

Děkujeme vám všem, kteří v něm spolu s námi udržujete pořádek, čistotu a prostor pro radost z obyčejného darování a pocitu, že darovat zdarma je normální, lidské a potřebné především.


S vděčností a díky za celý realizační tým
Zuzana Škyříková
Celý článek | přečteno 258 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2021