all mail address your message write your comment show all comments
Doubravník

městys Doubravník


Oficiální stránky

Doubravník
  Dnes je: 29.05. 2024 | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam |
 

Úřad městyse:


Další rubriky:

Bezpečný internet:
logo NÚKIB

logo e-bezpečí

Nabídka práce:
  v regionech: - Tišnov
- Bystřice nad Pernštejnem

Doporučujeme:
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Restaurace a penzion
Břetislava Sedláčka
Rekreační středisko - PRUDKÁ
jižní Morava
ppgo
firebrno
krizport

Statistika:
TOPlist

Naposled přidané:
27/05/24 Fotogalerie
- Zlatěnka ohnivá
27/05/24 Současnost
- Kolem Doubravníku...
24/05/24 Úřad městyse
- Rozpočtové opatření č.4

Mobilní rozhlas:
- Prodej jahod
- Vinařství Holánek
- Zájezd Strážnic...
- Fotbalový klub Do...
- Pošta Partner

Krátké zprávy:
    včera  Muzeum města Tišnova
- Pozvánka na výstavu
    včera  Školní jídelna
- Jídelní lístek od 03.06…
27/05/24 Krajský úřad JMK
- Provoz linky 721360
Celý přehled   [9]

Pozemkové úpravy:
- Pozemkové úpravy

Přečtěte si:
Doubravnický zpravodaj
Doubravnický zpravodaj
obsah čísla  03/2023

Dotační program,
příspěvky:
- Obnova kultur. památek
- Podpora sportu, kultury

Možná vám uniklo:
- Doubravnické hody - ortel

Počasí:
Počasí Doubravník - Slunečno.cz

Obecní geoportál:
logo Geoportál

Kalendář městyse:
Kalendář městyse
verze pro tisk   [ zde ]

Fotogalerie:
www.rajce.net

doubravnik.rajce.net


Programování a správa:
Petr Koukal

Nová výstroj a vybavení zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů

05.05.2022

Zásahová jednotka sboru dobrovolných hasičů při městysi Doubravník byla v loňském roce opět dovybavena ve výstroji.

Tentokrát byly pořízeny tři dýchací přístroje Dräger PSS4000 včetně ocelových lahví a masek FPS7730, které nahradily již starší na konci životnosti. K nim byly pořízeny 2 náhradní 6l lahve stejné značky.

Při krizových situacích je rychlost a přesnost velmi důležitá. Nově je naše jednotka vybavena dvěma zásahovými tablety Samsung SM-T505 Galaxy se zásahovým softwarem Gina tablet, navigačním softwarem Sygic 3D a dalším příslušenstvím. Zásahový tablet umožní rychlou orientaci v zásahové oblasti, čímž se zrychlí dojezd jednotky na místo zásahu. Jednotka prostřednictvím tohoto zásahového tabletu od výjezdu komunikuje s integrovaným zásahovým systémem, je informována o aktuální situaci v zásahu a dále zjednoduší její zpětné informování v rámci tohoto systému o příjezdu na místo, případně o dalším postupu. Tím umožní opět rychlejší nasazení okamžitě po příjezdu do místa zásahu.

Naše zásahová jednotka je již několik roků vybavena AED přístrojem (automatizovaný externí defibrilátor) užívaný při resuscitaci. Jednotka je volána s AED přístrojem v případě, že její dojezd může být dřívější než dojezd rychlé záchranné služby. V této chvíli rozhodují okamžiky a přesná orientace jednotky, kde se člověk v kolapsu nachází, může znamenat záchranu života. Z tohoto důvodu se rozhodl jeden z členů zásahové jednotky podpořit jednotku a věnoval městysi Doubravník sponzorský dar na pořízení jednoho zásahového tabletu. Tedy bude tabletem vybaven dopravní automobil i CAS.

Celkové náklady na nové vybavení v roce 2021 činily 217 tis. Kč, na což přispěl Jihomoravský kraj dotací z programu Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2021 ve výši 100 tis. Kč, Tomáš a Jaroslav Pleských přispěli na pořízení jednoho tabletu 51 tis. Kč. Z rozpočtu městyse bylo hrazeno 66 tis. Kč.  Zpráva velitele jednotky SDH Doubravník za rok 2021

Vážena paní starostko, sestry a bratři vzhledem k pandemii Covid-19 se nekonala výroční schůze v loňském roce, tak mi dovolte se v krátkosti vrátit k roku 2020.

V tomto roce se nekonalo prakticky nic, nad rámec výjezdů k mimořádným událostem, kterých bylo 36. Vzhledem k tomu, že naše jednotka má předurčenost k zdravotním výjezdům jsme byli vybavení dvěma chemickými komplety pro případ převozu nebo záchrany nakažené osoby.

Bohužel se nepodařilo vyjet k třem mimořádným událostem.


Rok 2021

Bohužel pandemie stále pokračuje, tak to opět nebylo moc. Museli jsme zrušit naplánované námětové cvičení společné s okrskem Nedvědice. Výjezdů bylo 30, z toho: 13 TP, 9 P, 4 ZV, 2 DN. Také jsme byli 2x v Moravské Nové Vsi pomáhat s likvidací následků ničivého tornáda na moravě.


Cíle pro rok 2022:

Hned v lednu mám domluveno s koordinátorem ZZS Jihomoravského kraje školení mužstva - AED, zdravověda. Uskutečnit odložené námětové cvičení, stála údržba techniky, doplňování teoretických znalostí.

Na závěr mi dovolte informaci k pořízení nové cisterny. Zhruba po třech letech jednání, shánění domlouvání atd. Obecní úřad městyse Doubravník podepsal smlouvu s firmou THT Polička na dodání nové cisternové automobilové stříkačky CAS 32 T815-7. Termín dodání je do 31.5.2022. Tímto bych chtěl poděkovat paní starostce za vstřícného postoje k potřebám jednotky. Dále chci poděkovat celé jednotce za práci, nasazení a celoroční připravenost. Vím, že je to v této době hodně náročné a bez podpory našich rodinných příslušníků by to určitě nešlo, takže poděkování patří i jim. Dále chci poděkovat lidem, kteří jsou našemu poslání naklonění a podílejí se různými sponzorskými dary, velice si toho vážíme. Vypíchnout můžu sponzorský dar v podobě výjezdového tabletu, který bude umístěn do DA, tím nám velice usnadní hlavně zdravotnické výjezdy.

Do roku 2022 vám chci popřát hodně štěstí, zdraví a rodinné pohody.


Petr Šibor
Celý článek | přečteno 890 x   ohlasů 0 Přidat názor Verze pro tisk Sdílet na Fb

Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému napsaného v PHP jazyce
a nepoužívají soubory cookies k ukládání uživatelských dat.
validní HTML 4.01 validní CSS 2.1 validní RSS 0.91 ochrana proti s.p.a.m.u
optimalizováno pro prohlížeče SeaMonkey , Firefox , Opera a Yandex
data jsou komprimována metodou (gzip)
prohlášení o přístupnosti webu
© 2004 - 2024