Dnes je: 09.12. 2023 | | Poslední články | Mapa stránek | Kalendář | Facebook | Info-seznam | |
v regionech: - Tišnov |
- Bystřice nad Pernštejnem |
včera Úřední deska - Pozvánka k šetření |
05/12/23 Úřední deska - Svolání zastupitelstva |
24/11/23 Úřední deska - Návrh rozpočtu na... |
- Upozornění na oh... |
- Prodej kalendáře... |
- Vinařství Holánek |
- Nástěnný kalendář |
- Vyřešili jsme pr... |
včera DPMB, a.s. - Změna jízdního řádu |
včera Obec Horní L... - Vánoční koncert |
05/12/23 Školní jídelna - Jídelní lístek od 11.12… |
Celý přehled [9] |
Doubravnický zpravodaj |
![]() |
obsah čísla 02/2023 |
![]() |
verze pro tisk [ zde ] |
Na podzim stihli doubravničtí fotbalisté odehrát devět zápasů. Kdy a jestli vůbec, dohrají zbývající čtyři v tuhle chvíli nikdo neví.
Z devíti utkání se doubravnickému mančaftu podařilo zvítězit pouze dvakrát, a to vždy na domácím hřišti. Křoví porazili 7:0 a Jimramov 4:0. Zbylé zápasy, k lítosti své i fanoušků, bohužel prohráli. Právě fanouškům patří dík za to, že doubravnický tým vždy v hojném počtu podporují, ať už na domácím nebo soupeřově hřišti. Snad to tak bude moct být i po obnovení soutěže. V průběžném pořadí jsou doubravničtí zatím na dvanáctém místě ze čtrnácti. Pokud ale dostanou šanci, určitě se o lepší umístění poperou.
Lépe se místním fotbalistům dařilo v turnaji O pohár kardinála Berana, který pořádala křesťanská sportovní organizace Orel. Nejen jejího starostu Stanislava Juránka tehdy napadlo, že by bylo zajímavé, kdyby vítězný pohár nad hlavu zvedal jmenovec kardinála - Tomáš Beran. To se sice nepodařilo, ale jen těsně. Doubravnický mančaft, který tentokrát hrál v dresech Orla Borač, vybojoval v moravské části turnaje druhé místo. Na své cestě do finále se utkal s Orlem Boskovice a Orlem Vyškov. S oběma odehrál dva zápasy - vždy jeden na domácím doubravnickém hřišti a druhý na hřišti soupeře. O postupujícím rozhodoval vyšší počet bodů ze vzájemného dvojzápasu. Moravské části turnaje se zúčastnilo celkem osm týmů. Finálové utkání se konalo v Brně na Lesné. Na neutrálním hřišti se boračští orli utkali s orly z Dolních Bojanovic. Na zápas se z Doubravníku, Borače a okolí vypravil autobus. V něm, krom hráčů, i množství fanoušků. A na tribuně to bylo znát. S bubnovým doprovodem Vojty Smutného jsme fandili od začátku až do konce a slyšet nás bylo minimálně v celé Lesné. Jenže výkon fanoušků bohužel nerozhodoval. Zápas byl vyrovnaný - druhá půlka začínala skórem 2:2. Nakonec rozhodl nešťastný vlastní gól Orla Borač. Beranovi tak Beranův pohár tentokrát souzený nebyl, alespoň ne ten za první místo.
Kateřina Beranová